Výplně s menší propustností

  Takovou střední kategorií, bavíme-li se o průhlednosti, jsou výplně, které na první pohled nedovolí jasný pohled skrze bránu, či oplocení, ale samozřejmě při bližším a soustředěném pohledu, jsou průhledné.

  Výhoda těchto výplní je v tom, že na první pohled dodají trochu soukromí a zároveň dovolují bráně dýchat a nevzniká tak silní odpor větru.


Tahokov s nižším procentem propustnosti na první pohled ztíží viditelnost skrze bránu, či oplocení, ale samozřejmě na druhou stranu při pozornějším sledování můžete vidět obrysy objektů. Podobně jako tahokov poslouží i děrované plechy.


Hliníkové žaluzie jsou v tomto směru takřka dokonalou volbou, jejich uložení zajišťuje naprosté soukromí, ale zároveň umožní průchod větru. Samozřejmě je opět možné je kombinovat například s plechem ve spodní části, který poslouží buď jako ochrana proti domácímu mazlíčkovi a nebo jako zajímavý designový prvek.


Klasické uložení dřevěných, plastových, či dřevoplastových plotovek, také zajišťuje do jisté míry zmenšení průhlednosti. Stejnou službu potom vykonají i podobně uložené profily (například hliníkové) jako na poslední fotografii pod textem.

BALUMO na Firmy.cz