Garážová a průmyslová vrata


Kvalitní konstrukce, kladoucí důraz na bezpečný provoz a výborné tepelně-izolační vlastnosti, to jsou dnešní garážová a průmyslová vrata. Samozřejmostí je možnost automatického ovládání pomocí stropního, či bočního pohonu a široká škála designových řešení.


Sekční vrata

Mezi nejpoužívanější typ vrat a to jak v privátním, tak průmyslovém sektoru, jsou vrata sekční.

Jejich výborné tepelně-izolační vlastnosti, bezpečností prvky a vysoká míra odolnosti vůči vnějším vlivům jsou hlavními důvody této dominance.

Sekční vrata jsou složená z kvalitních panelů o síle 40 mm. Ocelový povrch a polyuretanová výplň zajišťují dokonalou pevnost a izolační vlastnosti. K vratům je dodávána celá řada kování, která dokáže vyhovět všem typům garáží a průmyslových hal.

Samozřejmostí jsou také doplňky jako integrované vstupní dveře, prosvětlení lamel pomocí oken v hliníkových rámech a celá řada dalších možností.

Sekční vrata mohou být také designově zajímavá. Dekory jako zlatý dub, ořech, mahagon, a další jsou dnes spíše standardním designem garážových vrat. Možnosti potisku jsou mnohem dále a tak není neobvyklé objednat si vrata s exkluzivním motivem přesně dle Vašich představ. Z garážových vrat se tak může stát originální designový doplněk Vašeho moderního domova. 


Rolovací vrata

Další možností při výběru garážových a průmyslových vrat, jsou vrata rolovací

Oproti sekčním vratům nejsou rolovací vrata tak často využívána, přesto mají některé nesporné výhody. Mezi největší výhody patří zcela jistě nenáročnost na prostor. Naopak k nevýhodám oproti sekčním vratům patří například horší tepelně-izolační vlastnosti a často i pořizovací cena. 


Dvoukřídlá vrata

Další poměrně využívanou alternativou k sekčním a rolovacím vratům jsou vrata dvoukřídlá.

Největší výhodou dvoukřídlých garážových vrat je možnost montáže do míst s nulovým nadpražím a ostěním, jelikož se vrata montují přímo do otvoru.

Vrata mají kvalitní hliníkové profily s přerušeným tepelným mostem, či bez.

Dvoukřídlá vrata je možné doplnit o prosvětlení formou oken přímo ve vratech, nebo například pevným nadsvětlíkem umístěným nad vraty.


Mezi další alternativní možnosti garážových a průmyslových vrat patří například POSUVNÁ GARÁŽOVÁ VRATA, RYCHLOBĚŽNÁ PRŮMYSLOVÁ VRATA, VÝKLOPNÁ GARÁŽOVÁ VRATA A PROTIPOŽÁRNÍ VRATA (POŽÁRNÍ UZÁVĚRY). 

Potřebujete poradit ohledně garážových vrat?

BALUMO na Firmy.cz